Ubóstwo menstruacyjne w Kongo – panel dyskusyjny z Natalią Ebebenge

Ubóstwo menstruacyjne w Kongo

Ubóstwo menstruacyjne w Kongo – zapraszamy na panel dyskusyjny. Kwestia higieny menstruacyjnej dla wielu dziewcząt i kobiet w Demokratycznej Republice Konga nadal stanowi poważny problem. Dojrzewanie to kluczowy okres w życiu młodych kobiet na całym świecie. Ich ciała się zmieniają i potrzeba lepszego zrozumienia tych zmian jest korzystna dla ich rozwoju.

Młode dziewczęta zarówno w większych aglomeracjach miejskich, jak i w obszarach wiejskich borykają się z poważnymi problemami dotyczącymi menstruacji i brakiem dostępu do produktów higienicznych.

O przyczynach i konsekwencjach tego fenomenu więcej opowie Natalia Ebebenge podczas panelu dyskusyjnego “Ubóstwo menstruacyjne w Kongo”, który odbędzie się 4 marca o godzinie 19:00 w lobby Hotelu Moxy na Pradze.

Podczas wydarzenia zbierane będą produkty do higieny intymnej, które trafią bezpośrednio do kobiet z prowincji Sud – Ubangi, w którym brakuje tak podstawowych dóbr, jak uzdatniona woda czy opieka medyczna.

Nasza Fundacja dba o środowisko i zdrowie ludzi, dlatego uprzejmie prosimy o przekazywanie 100% bawełnianych podpasek i tamponów. Zdecydowanie rekomendujemy również kubeczki menstruacyjne, które świetnie się sprawdzą ze względu na trwałość produktu.

Do zobaczenia!