Wybuch wulkanu uniemożliwił pomoc ofiarom przemocy seksualnej oraz bezdomnym dzieciom

wybuch wulkanu Nyiragongo

Na co dzień to oni wspierają ofiary przemocy seksualnej oraz bezdomne dzieci, ofiary wojny domowej związanej z wydobyciem minerałów, zapewniając im schronienia i pomoc psychologiczną. Misją The Sowers of New Hope jest stanie na straży podstawowych praw człowieka.

Niestety intensywny wybuch wulkanu Nyiragongo spowodował, że wszyscy podopieczni fundacji musieli zostać ewakuowani. W tym ciężkim dla nich czasie The Sowers of New Hope potrzebuje naszego wsparcia, żeby dalej mogli pomagać potrzebującym w Kongo.

Erucja jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie miała miejsce w ubiegłą sobotę 22 maja. Zmusiła ona tysiące Kongijczyków do ewakuacji do sąsiedniej Rwandy. Zniszczenia są bardzo duże. Już dziś wiadomo, że setki, a może i nawet tysiące osób zostało bez dachu nad głową na kolejne miesiące. A życie toczy się dalej…

wybuch wulkanu
wybuch wulkanu Nyiragongo

Alain, czyli prawnik z Gomy, który na co dzień walczy o sprawidliwość dla kobiet i ich dzieci, które przeżyły masowe gwałty dokonywane przez bezlitosne rebelianckie grupy i nie tylko we wschodniej częsci DRK, to człowiek o wielkim sercu. Z dużym zaangażowaniem pomaga poszkodowanym na wielu obszarach.

Niedawno wypowiadał się na panelu zorganizowanym przez warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w rozmowie z Sarą Alexandre i Wiolettą Rebecką – terapeutką z ponad 20 letnim doświadczeniem klinicznym, z ofiarami gwałtu podczas trwania konfliktów zbrojnych, która poznała Alaina oraz jego podopiecznych osobiście.

Całą rozmowę znajdziecie odsłuchacie i obejrzycie klikając poniżej:

Sowers of New Hope, którą powołał do życia Alain jest organizacją lokalną, która doskonale zna potrzeby mieszkańców regionu i od lat działa tak by skutecznie pomagać poszkodowanym kobietom, które wymagają leczenia. Kobiety te bardzo często zostają niepełnosprawne i bezpowrotnie wykluczone wraz z ich dziećmi z życia społecznego. Nie zapominajmy, że w Kongo sytuacja gospodarcza od lat jest bardzo ciężka.

Pieniądze zebrane podczas zbiórki trafią bezpośrednio do Alaina i jego podopiecznych na takie działania jak:

  • opłacenie tymczasowego schronienia do czasu powrotu do Konga i unormowaniu sytuacji z wulkanem
  • wyżywienie
  • pomoc psychologiczna dla dzieci i ich matek
wybuch wulkanu

Więcej o sytacji w Kongo i potrzebach społeczeństwa znajdziesz na naszej stronie.

W imieniu Alaina i jego podopiecznych z góry bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie 🙂

Fundacja Konga